Nagrzewnice gazowe do ogrzewania węzłów betoniarskich.

Współcześnie nagrzewnice gazowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Jako urządzenia grzewcze znalazły swoją rolę nie tylko w ogrzewaniu domów i biur, ale również w czasie prac wykończeniowych, a także w budownictwie.

Otóż w wykorzystaniu nagrzewnice gazowych tworzone są układy do ogrzewania węzłów betoniarskich. Są one niezwykle cenne przy pracy węzła betoniarskiego w okresie spadku temperatur poniżej zera. Rolą takiego systemu z nagrzewnic gazowych jest podgrzewanie kruszywa oraz wody technologicznej w okresie zimowych, a takie działania pomagają wyeliminować przerwy w produkcji betonu.

Specjalnie zaprojektowane w tym celu systemy grzewcze z nagrzewnic gazowych można wykorzystywać w zasadzie do każdego typu kruszywa oraz piasku. Te nowoczesne systemy dają również możliwość pełnego sterowania, a dzięki temu płynną regulację ogrzewania kruszywa oraz piasku, w zależności od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz.Ten system grzewczy może być również odpowiedzialny za przygotowanie gorącej wody technologicznej niezbędnej dla mieszarek oraz betonomieszarek.

Można śmiało stwierdzić, że systemy do ogrzewania węzłów betoniarskich, znacząco zwiększyły możliwości budowlane. Dlatego też są one wykorzystywane już niemal przez każdą firmę budowlaną w okresie zimowych chłodów.